Koko Suomi

Liiketoimintajohtaja, huoltopalvelut

Jonni Moislahti

puh: 040 1806 221
jonni.moislahti@huurre.com

Asiakkuuspäällikkö

Juha-Pekka Nurmi

puh: 040-869 9632
juha-pekka.nurmi@huurre.com

 

Joensuu

Palvelupäällikkö

Hannu  Leskinen

puh: 040 509 8517
hannu.leskinen@huurre.com

Käyntiosoite 
Lylykoskentie 21
80130 Joensuu
Finland
puhelin
040 701 0617 (8-16)
fax
013 611 0244
 

Jyväskylä

Palvelupäällikkö

Joni Raiskio

puh: 040 581 2600
joni.raiskio@huurre.com

Käyntiosoite 
Kirrinkuja 1
FI-40270 Palokka
Finland
puhelin
040 769 5033 (8-16)
fax
020 5555 649
 

Kajaani

Palvelupäällikkö

Kari Uotila

puh: 050 5711 174
kari.uotila@huurre.com

Postiosoite
Nuaskatu 5
FI-87400 Kajaani
Finland
puhelin
020 5555 602
fax
020 5555 679

Enerkyl Oy

 

Kokkola

Palvelupäällikkö

Kari Uotila

puh: 050 5711 174
kari.uotila@huurre.com

Käyntiosoite 
Ahjotie 5
FI-67800 Kokkola
Finland
puhelin
020 5555 15
fax
020 5555 659

Enerkyl Oy

 

Kotka

Palvelupäällikkö

Tapani Vuohelainen

puh: 0400 504 074
tapani.vuohelainen@huurre.com

Kotka ja Kouvola

Käyntiosoite 
Varastosuora 10
FI-46860 Keltakangas
Finland
puhelin
040 701 0617 (8-16)
fax
020 5555 709
sähköposti
 

Kuopio

Palvelupäällikkö

Tapani Vuohelainen

puh: 0400 504 074
tapani.vuohelainen@huurre.com

Käyntiosoite 
Kellonkärki 14
FI-70460 Kuopio
Finland

Huolto:
Suurahontie 3
70460 Kuopio
puhelin
huolto 040 701 0617 (8-16)

Jäähdytysyksiköiden tuotanto

Timo Vesalo/myynti ja tuotanto, puh. 044-766 2512 timo.vesalo@huurre.com

Mikko Valta/myynti ja tuotanto, puh. 040- 643 2774 mikko.valta@huurre.com

Heikki Pirskanen/tuotekehitys, puh. 044-766 22510 heikki.pirskanen@huurre.com

 

Lahti

Palvelupäällikkö

Tapani Vuohelainen

puh: 0400 504 074
tapani.vuohelainen@huurre.com

Käyntiosoite 
Alavankatu 2B
15610 Lahti
puhelin
040 701 0617 (8-16)
fax
020 5555 484
sähköposti
 

Lappeenranta

Palvelupäällikkö

Hannu  Leskinen

puh: 040 509 8517
hannu.leskinen@huurre.com

Käyntiosoite 
Seponkatu 6
FI-53300 Lappeenranta
Finland
puhelin
040 701 0617 (8-16)
fax
020 5555 629
 

Mikkeli

Palvelupäällikkö

Tapani Vuohelainen

puh: 0400 504 074
tapani.vuohelainen@huurre.com

Postiosoite
PL 261
FI-50101 Mikkeli
Käyntiosoite 
Arinakatu 9
Finland
puhelin
040 701 0617 (8-16)
fax
020 5555 719
 

Oulu

Palvelupäällikkö

Kari Uotila

puh: 050 5711 174
kari.uotila@huurre.com

Käyntiosoite 
Patteritie 8
FI-90530 Oulu
Finland
puhelin
020 5555 15
fax
020 5555 889

Enerkyl Oy

 

Pääkaupunkiseutu

Palvelupäällikkö

Jussi Nyström

puh: 050 465 4174
jussi.nystrom@huurre.com

Varaosatilaukset ja tekninen tuki pääkaupunkiseutu ja Itä- ja Pohjois-Uusimaa

Antti Karesola

puh: 046 923 1927
antti.karesola@huurre.com

Käyntiosoite 
Taivaltie 5
FI-01610 Vantaa
Finland
Vaihde
020 5555 11
 

Pääkonttori, Vantaa

Käyntiosoite 
Taivaltie 5
FI-01610 Vantaa
Finland

Laskutusosoite:
Huurre Finland Oy
PL 94979
01051 Laskut

Verkkolaskut:
OVT-tunnus: 003714679421
Välittäjä: OpusCapita (ent. Itella Information)
Välittäjätunnus: 003710948874

Yhteydenotot laskuasioissa: hfi.ostolaskut@huurre.com


Y-tunnus: 1467942-1
Vaihde
020 5555 11
fax
020 5555 573
 

Pori

Käyntiosoite 
Uunikatu 6
28610 Pori
Finland
puhelin
020 5555 14
sähköposti
 

Savonlinna

Palvelupäällikkö

Hannu  Leskinen

puh: 040 509 8517
hannu.leskinen@huurre.com

Postiosoite
PL 117
FI-57101 Savonlinna
Käyntiosoite 
Pihlajavedentie 21
Finland
puhelin
040 701 0617 (8-16)
fax
020 5555 739
 

Tampere

Palvelupäällikkö

Joni Raiskio

puh: 040 581 2600
joni.raiskio@huurre.com

Postiosoite
PL 127
FI-33101 Tampere
Käyntiosoite 
Huurretie 13
Ylöjärvi
Finland
Vaihde
020 5555 11
puhelin
040 769 5033 (8-16)
fax
020 5555 360
 

Turku



Käyntiosoite 
Voudinkatu 35B
FI-21200 Raisio
Finland
puhelin
020 5555 14
fax
020 5555 669
sähköposti
 

Teknologiamyynti

Kari Reunanen

puh: 040 844 3366
kari.reunanen@huurre.com

Head of Global Sales Refrigeration Automation (iTOP)

Janne Mäntynen

puh: 050 373 5453
janne.mantynen@huurre.com

Aluemyyntipäällikkö Etelä-Suomi

Kari Vesterinen

puh: 0400 848 206
kari.vesterinen@huurre.com

Aluemyyntipäällikkö Keski- ja Länsi-Suomi

Jonatan Toratti

puh: 050 5607 972
jonatan.toratti@huurre.com

Aluemyyntipäällikkö Itä-Suomi

Keijo Pulkkinen

puh: 040 838 2152
keijo.pulkkinen@huurre.com

Aluemyyntipäällikkö Pohjois-Suomi

Sami Koberg

puh: 040 725 7694
sami.koberg@huurre.com

Myyntipäällikkö, kylmä- ja pakastetilat


Sasu Pekkola
puh: 040-836 6411
sasu.pekkola@huurre.com